Teknoloji stoklarına bağlı kalmanın 3 nedeni: The Jeeranont Company Limited

Jeeranont neden bu teknoloji paylaşımlarını satmanın zamanının geldiğini açıklıyor.


Teknoloji paylaşımları bir kez daha toz içinde kalıyor. ABD teknolojisinin liderliğindeki MSCI Bilgi Teknolojileri sektörü, bugüne kadar daha geniş pazarı% 5'in üzerinde yeniyor ve özellikle de% 20 gibi gecikmelerden öteye geçiyor.


Kazançların büyüklüğü göz önüne alındığında, birçoğu satmanın zamanı olup olmadığını anlaşılır bir şekilde merak ediyor. Basit cevabım: hayır.


En son Eylül ayında teknoloji ve büyüme stokları hakkında yazdım. O zaman büyümenin daha iyi performans göstermeye devam etmesini önerdim. Bugün, daha geniş stil ve teknoloji sektörü kısa vadede savunmasız olsa da, performansın devam etmesi için üç nedenden bahsedeceğim.


1. Her şey nakit akışı ile ilgilidir.

Geleneksel metriklere dayanarak, teknoloji paylaşımları pahalı görünüyor. S&P 500 Teknoloji Sektörü, bu yılın kazançlarının yaklaşık 23 katı (P / E) ticareti yapıyor. Göreceli değere bakıldığında - sektörün geniş pazar karşısındaki K / Z'si - sektör, yaklaşık on yıldan fazla bir süredir görmediğimiz bir seviyede yaklaşık% 22 prim işlem görmektedir. Bununla birlikte, sektör olağanüstü kârlı olmaya devam ediyor. Özkaynak karlılığı kabaca% 30'dur ve 10 yıllık ortalamanın yüzde yedi üzerindedir. İstisnai kârlılık, çoğu geri alım şeklinde hissedarlara iade edilen istisnai nakit akışı üretimine yol açmıştır. Sonuç olarak, fiyattan nakit akışına (P / C) bağlı olarak, teknolojinin primi 10 yıllık ortalamaya tam uygun görünüyor.


2. Kolay finansal koşullar yardımcı olur.

Teknolojiyi destekleyen diğer bir faktör likiditedir. Likidite iyileşirken teknoloji stoklarının daha yüksek performans göstermesi daha olasıdır. Goldman Sachs Finansal Koşullar Endeksi'ni bir vekil olarak kullanarak, artan likidite, ortalama aylık% 1,5'lük performansla ilişkilendirilmiştir. Diğer taraftan, finansal koşulların kötüleştiği aylarda sektör ortalama olarak yaklaşık% 1 oranında düşük performans gösterdi. Sık sık, mevcut yumuşak büyüme ortamı ve ölçülmesi zor büyüme şokları, yani koronavirüs, likiditeyi ve uzatma teknolojisi paylarını desteklemektedir.


3. Yavaş büyüme dünyasında teknoloji savunmacı olabilir.

Son olarak ve en şaşırtıcı şekilde, teknoloji 1990'larda olduğu gibi “yüksek beta” oyunu değil. 1995 ile mali krizin sonu arasında, VIX Endeksi ile ölçülen piyasa dalgalanmalarındaki her% 1'lik artış için teknoloji genellikle yaklaşık% 0,10 oranında düşük performans gösterdi.


Bu kalıp artık geçerli değil. Bugün, artan oynaklık bir politika tepkisi ile karşılandığında, olduğu gibi, teknolojinin daha iyi performans göstermesi daha olasıdır. 2010 yılından bu yana, oynaklığın arttığı ve finansal koşulların hafiflediği aylarda, teknolojiye göre medyan nispi getiri +% 0,38 olmuştur. Servetteki bu değişim tartışmasız büyük, uzun vadeli eğilimlerin bir fonksiyonudur. Ekonomideki çeyrek çeyrek değişimine bakılmaksızın, yatırımcılar laik temaların (bulut bilişim, yapay zeka veya internet perakende) teknoloji kazançlarını desteklediğine güveniyor.


Yukarıdakilerin hiçbiri, teknolojinin kısa vadeli bir düzeltmeye karşı savunmasız olmadığı anlamına gelmez. Bununla birlikte, gelecek yıl üzerinden bakıldığında, teknoloji stoklarının, işler biraz daha kaba olsa bile, arkalarında rüzgâra sahip olması muhtemeldir.
  1. Website : https://www.thejeeranont.com

  2. Desktop : https://www.aurapedia.org/the-jeeranont-wikipedia-aurapedia

  3. Mobile : https://www.aurapedia.org/the-jeeranont-wikipedia-mobileview

  4. Facebook : https://www.facebook.com/thejeeranont/

  5. Twitter : https://twitter.com/thejeeranont

  6. Instagram : https://www.instagram.com/thejeeranontofficial/
10 views
The Jeeranont

Issued by The Jeeranont Company Limited is authorised and regulated in the USA by the Financial Conduct Authority. UNITED STATES OF AMERICA